Ozon Terapi

Ozon 3 oksijen atomundan oluşmuş bir bileşiktir. Ozon tedavisi 20. yüzyılın başlarında medikal anlamda kullanılmaya başlanmış, özellikle I. ve II. Dünya Savaşları’nda savaş cerrahisinde çok tercih edilen bir yöntem olmuştur. Asıl popülaritesini 20. yüzyılın sonlarında yakalamış ve süper oksijen olarak tanımlanmıştır.
Ozon antimikrobiyal etkilerine ek olarak hücresel metabolizma ve biyolojik mekanizmayı uyararak canlandırıcı etki oluşturur. Ozon tedavisinin amacı, vücudu en etkili bir şekilde toksinlerden temizlemek için vücudun oksijenlendirmesini arttırmaktır.

Ozon vücuda girer girmez hızlıca oksijen moleküllerine parçalanarak vücuda hızlı bir detoks etki oluşturur ve böylece mükemmel şekilde hücresel solunumu başlatmış olur. Kısaca hücrelere derin bir nefes aldırır.
Ozon,  öforik( neşelendirici ve rahatlatıcı) ve anti-mikrobiyal bir etkiye sahiptir. Kan dolaşımını artırır, hücreleri onarır ve yeniler. Bağışıklık sistemi için büyük bir uyarıcıdır, toksinler için yıkıcıdır.

Ozon Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Toksik maddelerinin giderilmesinde, ağır metallerin temizlenmesinde
Bağışıklık sisteminin uyarılmasında
Antitümöral etki ile kanser tedavilerine destek amaçlı
Bakteri virüs mantar enfeksiyonlarına karşı güçlü dezenfektan etki ile geniş bir kullanım alanı vardır.

OZON TEDAVİSİNİN UYGULAMA ALANLARI
1) Her türlü yorgunluk durumlarında,
2) Vücuttaki güçlü ağrı kesici etkiyi uyandırarak;  fibromiyalji, nevralji, migren, romatizmal ağrı tedavilerinde,
3) Ameliyat alanında (enfeksiyöz ve trombo-embolik, risklerin önlenmesinde) daha iyi iyileşme ve ağrının azaltılmasını sağlar.
4)Tekrarlayan üriner enfeksiyonlarda, hepatit B ve C enfeksiyonlarında vajinal mantarlarda, HPV virüsünde, bağırsaklarda kandida gibi mantar enfeksiyonlarında,  güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahiptir.
5) Crohn hastalığı ve ülseratif kolit tedavisinde
6) Kanser tedavilerinde destek amaçlı
7) KOAH gibi akciğer hastalıklarında
8) Otoimmün hastalıklarında
9) Kroner arter hastalıklarında
10) Varis Hastalığında 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir